Światowy Dzień Chorób Rzadkich

Dzień Chorób Rzadkich przypada na ostatni dzień lutego każdego roku. Głównym celem Dnia Chorób Rzadkich jest podniesienie świadomości opinii publicznej na temat chorób rzadkich i ich wpływu na życie.

28.02.2021

W tym roku twarzami obchodów jest 6 bohaterów z 6 kontynentów.  Oficjalne wideo z Dnia Chorób Rzadkich rzuca światło na globalną społeczność 300 milionów ludzi i ponad 6000 rzadkich chorób, reprezentowaną przez Angelinę , Syafiq , Reginę , Tristana , Jona-Kristiana i Harveya .

Nasze stowarzyszenie jak co roku przyłącza  się do gestu solidarności aby uczcić wyjątkowy dzień – Dzień Chorób Rzadkich.

W tym roku przygotowaliśmy specjalne kolorowanki dla wszystkich osób wspierających nas.

Kolorowanki można pobrać z naszego FB lub bezpośrednio ze strony

POBIERZ wersja 1

POBIERZ wersja 2

Następnie zachęcamy aby gotowe prace zeskanować lub zrobić zdjęcie i podesłać na nasz adres mhepolska@gmail.com albo w wiadomości prywatnej na FB.

Bardzo prosimy aby na pracach i zdjęciach znalazła się nazwa miejscowości.

Będzie nam ogromnie miło jak dodacie swoje prace na waszych tablicach i relacjach z Hasztagiem #RareDiseaseDay #MhePolska

Mamy ogromną nadzieję, że również w tym roku dołączą do nas szkoły i przedszkola oraz różne placówki wychowawcze.

Oczywiście 28.02.2021 na naszych stronach pojawią się kolaże z pracami które do nas dotarły.