Baza Danych MHE

Jako pierwsi w Polsce chcemy zebrać dane jak dużo osób choruje na Wyrośla Chrzęstno Kostne w naszym kraju. Do tej pory nikt nie zebrał takich informacji dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich chorych o wypełnienie formularza.

Pierwsza w Polsce baza danych osób z MHE

W każdej chorobie istotną sprawą są dane statystyczne o ilości,  wieku, płci czy rejonie zamieszkania osób chorujących. Informacje te pozwalają określić poziom problemu Wyrośli Chrzęstno Kostnych.

Jeszcze dwa lata temu na stronach internetowych było bardzo mało informacji związanych z tą chorobą.

Na chwilę obecną informacje dotyczące choroby są również bardzo małe dlatego nie jest możliwe ustalenie skali problemu w naszym państwie.

Jako pierwsi w Polsce chcemy zebrać dane statystyczne osób chorujących na MHE.

Informacje związane z liczbą osób chorych na MHE w przyszłości pomoże nam w walce o lepszą diagnostykę i leczenie wszystkich chorych.

Formularz można wysyłać przeskanowany na adres

mhepolska@gmail.com

lub poczta Polska na adres:

Joanna Rudnicka,

Stowarzyszenie Pomocy chorym z Zespołem Mnogich Wyrośli Chrzęstno – Kostnych